بازدید از طرح باغ انگور اداره اوقاف وامورخیریه روستای سیاه دشت شهرستان فاروج - بازدید از طرح باغ انگور اداره اوقاف وامورخیریه روستای سیاه دشت شهرستان فاروج | مديريت جهاد كشاورزي شهرستان فاروج

بازدید آقای دکتر یوسفی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی و حجه الاسلام والمسلمین آسوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی به همراه مدیران شهرستانی از پروژه ۲۰ هکتاری طرح فراز انگور اداره اوقاف و امور خیریه، در روستای سیاهدشت شهرستان فاروج .

عملیات اجرایی فاز اول این پروژه در سطح ۱۰ هکتار در حال اجرا می باشد .از ویژگی‌های مهم این طرح استفاده از ارقام جدید و پر بازده از جمله ترکمن ۴ و فیلم سیدلس و... و روش آبیاری قطره ای می باشد.

 بیش از ۵۰ هکتار از تاکستان های این شهرستان به روش های نوین (کردون و T)  داربستی گردیده اند و در حال حاضر در روستای خبوشان این طرح بصورت پایلوت و از محل تسهیلات کم بهره اشتغال روستایی و عشایری و با عاملیت صندوق کارآفرینی امید در حال اجرا می باشد.

اجرای طرح داربستی کردن باغ انگور کیفیت بالای محصول تولیدی، برداشت سریع، افزایش تراکم در هکتار، سهولت برای نگهداری، مبازه با آفات و آبیاری آسان تر به همراه دارد.